05 ноября 2018 / Бавария

ABOUT MOBILE PHOTO. BASICS | МОБІЛЬНА ФОТОГРАФІЯ. ОСНОВИPreferByTatka.com

Перша стаття про мобільну фотографію успішно доповнила контент цього блогу (за даними статистики). Тому правильним рішенням є продовження даної рубрики.

Якщо ви з якихось причин пропустили першу статтю про мобільне фото, тоді раджу спочатку перейти сюди та ознайотись з так званим вступом.

Тут - коротко про основи фотографії, про що варто пам'ятати та використовувати в практиці мобільної фотографії.

Основи мобільної фотографії


1. Планування


Завжди плануйте сюжет майбутнього фото. Не важливо, буде це пейзаж, модель, будівля чи предметка. Не потрібно робити із фото кашу. Зупиніться, подумайте і тільки тоді натискайте на затвор. Використання цього правила-поради, як мінімум, дасть вам меншу кількість розмитих кадрів. У випадку успішного попадання можна отримати фото з правильними акцентами на вибраних об'єктах, що і є головними героями вашої фотоісторії.

2. В основі - історія


Кожен знімок повинен нести в собі історію. Навіть через деякий час ця історія повинна чітко читатись на фото. Тут варто задуматись над тим, щоб знімок передавав певне смислове навантаження, відображав якусь подію. Варто намагатись знімати в таких ракурсах, що зможуть передати всю суть обраного місця. Це можуть бути ресторани, вузькі вулички міста, тамтешні жителі та їх поведінка. Задумайте таку історію, щоб людина, переглядаючи фото, могла думками потрапити в те місце і відчути ту атмосферу.

3. Горизонтальна орієнтація


Більшість мобфотографів ігнорують це правило і в основному знімають у вертикальній орієнтації. Це можна вважати помилкою. Горизонтальна орієнтація дає гарну можливість захватити більше предметів та моментів для кадру, навіть якщо відразу ти їх і не помічаєш. Горизонтальний знімок передає більше інформації. 

Проте тут також варто памятати, що саме ви знімаєте і чи дозволяє головний обєкт та умови зйомки зробити горизонтальний кадр.

Існує неписаний стандарт, що горизонтальна орієнтація кадру краще підходить саме для ландшафтних зйомок, вертикальна - для портрету. Це можна внятно пояснити за допомогою англійських слів: Landscape – пейзаж и Portrait – портрет.

4. Оперативність


Мобільна фотографія передбачає оперативність мислення та мобільність самого фотографа. Ви повинні бути завжди готові зробити новий знімок, тут і зараз, без зайвих роздумів і великих фотоапаратів.

У більшості випадків, а особливо під час подорожей, аплікація "Камера" на моєму телефоні практично не закривається. Все для того, щоб при кожній гарній можливості я могла швидко і без роздумів відзняти кадр. Дієво. Я витрачаю в рази менше часу.


5. Світло


Я допускаю помилку, що ставлю на останнє місце це правило. Можливо... Проте, якщо фотограф ігнорує світло - тоді попередні правила не мають ніякого значення. В даному випадку, останній не означає неважливий.


PreferByTatka.com

Нічого немає значення: що, де і за допомогою чого ви знімаєте, якщо ви не пам'ятаєте про світло. Світло в фотографії - це основа основ, це головний матеріал для створення фото. Якщо ви вмієте працювати зі світлом (природним чи штучним) - ви майстер. 

Якщо умови зйомки не дозволяють отримати максимум світла, краще залишити ідею з фото. Попередньо, звичайно, можна подумати про можливість покращити результат за допомогою редакторів. Якщо і такий варіант недоступний, не ризикуйте зіпсувати собі настрій.


Особиста порада


Практика показує - знімати потрібно максимально багато. Навіть якщо ви знімаєте один об'єкт, зробіть велику кількість кадрів з різних ракурсів і знайдіть найкращий! Практика завжди дає результат.

Щиро ваша, Татка!
Share:

Комментариев нет

Отправить комментарий

© Prefer By Tatka | All rights reserved.
Blog Design Handcrafted by pipdig